Logo
Sekretariat
Godziny pracy sekretariatu:
Pon. - Pt. 7.30- 15.30
Telefon: 81 756 6464

Zgubiłeś dokument kliknij
Druk usprawiedliwienia
Karta zgłoszenia do świetlicy
Film Promocyjny Szkoły
Odliczanie do wakacji
Gmina Niemce
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 11
» Najnowszy użytkownik: admin2
Osiągnięcia
Rok szkolny 2016/17

Oskar Borkowski, uczeń klasy VI szkoły podstawowej, został laureatem tegorocznego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego. Serdeczne gratulacje!

Aleksandra Kucharzyk uczennica kl.3a została laureatką I EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO " Moje ulubione zwierzę" - zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Tematem pracy Oli, były "SOWY" wykonane w technice graficznej.W dniu 10 czerwca w Borzęcinie Dużym nasi karatecy powalczyli o miejsca w 8 Pucharze Mazowsza Karate WKF i osiągnęli odpowiednio :
I miejsce w konkurencji Kata drużynowe dziewcząt 12-15 lat drużyna w składzie: Julia Drzymała, Kinga Marciniak, Klaudia Woźniak
oraz
III miejsce w konkurencji Kata drużynowe chłopców < 9 lat drużyna w składzie: Mateusz Zgierski, Dawid Janczak, Kryspin Zgierski
W drodze do sukcesu wspierał ich Sensei Zbigniew Karski. Gratulujemy!Z przyjemnością informujemy, że Radosław Sobiesiak, uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej, uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: etap przygotowawczy oraz test finałowy. Etap przygotowawczy do Konkursu polegał na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych, opracowanych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego i odbywał się w dowolnym terminie od dnia 18 stycznia do dnia 14 marca 2017 r. Drugi etap, czyli Test Finałowy, X edycji Konkursu odbył się 14 marca 2017 r.Z przyjemnościa informujemy, że ANTONI JOŃSKI gimnazjalista z kl. I uzyskał bardzo dobry wynik w VIII Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym o zasięgu wojewódzkim „Wędrujemy po mapie świata”.05.05.2017r. czworo uczniów klas 3a i 3b SP w składzie:
Amelia Drozd
Gabriela Zgierska
Paweł Jóźwiak
Dariusz Sobiesiak
wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Ciecierzynie.
II miejsce zajęła Amelia Drozd z klasy 3b, której opiekunem jest p. Bożena Gajos.Spotkanie 26 laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ZAPOBIEGAJMY POŻAROM odbyło się 8 kwietnia w Pałacu Blanka w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica z naszej szkoły KAMILA GUZ z klasy 6. Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczali Organizatorzy Konkursu - członkowie Zarządu Głównego OSP w Warszawie. Oprócz dyplomu i nagród rzeczowych komisja konkursowa przyznała Kamili nagrodę dodatkową. Nagrodą specjalną dla naszej uczennicy jest wakacyjny wyjazd z osobą towarzyszącą na dziewięciodniowe warsztaty plastyczne, które odbędą się nieopodal Kołobrzegu i będą trwały w dniach: 1-9 lipca.29 marca 2017r. uczeń klasy I gimnazjum Antoni Joński wziął udział w finale „Konkursu o pierwszych Piastach” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pierwsze eliminacje odbyły się 31 stycznia tego roku. Antek w ścisłym półfinale pokonał 12 rywali, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w rywalizacji. W nagrodę otrzymał dyplom, laptop oraz prawo do bezpłatnej nauki w prywatnym liceum Ogólnokształcącym im Mieszka I w Lublinie. Gratulujemy!Dnia 16 marca 2017r. w szkole w Kraśniku odbyły się Rozgrywki Rejonowe w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna dzielnie walczyła do samego końca, jednak dziewczyny z Kraśnika okazały się nieco lepsze i to właśnie one, czego bardzo im gratulujemy, dostały się do finału.
Nasze dziewczyny nie wygrały tym razem, ale za to zostały Wicemistrzyniami Rejonu.
Wyniki:
I miejsce – drużyna z Kraśnika
II miejsce – drużyna z Krasienina
III miejsce – drużyna z Batorza
IV miejsce – drużyna z BiłgorajaSukcesy naszych uczniów w XII Powiatowym Festiwalu Piosenki "Niezapomniane melodie":
III miejsce w kategorii: Gimnazjum - SOLIŚCI dla Martyny Woźniak
wyróżnienie - SOLIŚCI w kategorii 0-III szkoły podstawowej dla Zuzanny Jońskiej
wyróżnienie - SOLIŚCI w kategorii 4-6 szkoły podstawowej dla Kingi Mitrut
wyróżnienie w kategorii zespołu wokalnego - Zespoły klas IV-VI Szkoły Podstawowej dla grupy dziewcząt: Oliwia Misiurek, Kamila Guz i Agnieszka Muzyka .


Sukces recytatorów szkoły podstawowej!!!
10 lutego 2017 roku siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w zmaganiach recytatorów w XVI Gminnym Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów, ponieważ aż czworo z nich zdobyło miejsca na podium i wyróżnienia.
W kategorii klas 0 – II SP:
Amelia Kryszczuk –kl. IIa - II miejsce Wojciech Gruda – kl. II a - III miejsce
W kategorii klas III – IV SP:
Aleksandra Wrona – kl. IV – III miejsce
W kategorii klas V – VI SP:
Oliwia Misiurek – wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Gminne Dyktando z Języka Angielskiego dla klas 6
09.02.2016 (czwartek) o godzinie 9:00 przedstawiciele naszej szkoły Kamil Flis oraz Oskar Borkowski stanęli w szranki ze swoimi kolegami ze wszystkich szkół z terenu gminy Niemce o tytuł Mistrza poprawnej pisowni w języku angielskim. Zadanie nie było łatwe. Pisanie ze słuchu w obcym języku to nie lada wyzwanie. Jednakże nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wywalczyli - Oskar Borkowski II a Kamil Flis III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!


Miło nam poinformować,że uczennica klasy Va Kinga Mitrut zdobyła wyróżnienie na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach! Gratulujemy Kindze i czekamy na kolejne sukcesy!

Posłuchajmy KingiSUKCES w Gminnym Konkursie Plastycznym na kartkę świąteczną BOŻE NARODZENIE 2016
W bieżącym roku wśród laureatów w/w Konkursu znaleźli się uczniowie z naszego Zespołu Szkół: - w kategorii klas 4-6 SP wyróżnienie otrzymał PAWEŁ PUTEK kl. 6, - w kategorii klas I-III Gimnazjum I miejsce otrzymała KINGA GUZ kl. II aUczniowie Gimnazjum nr 3 w Krasieninie Katarzyna Królik i Antoni Joński stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego

W piątek 9 grudnia 2016 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk wręczył dokumenty potwierdzające uzyskanie statusu stypendysty Zarządu Województwa Lubelskiego uczniom kl. I Gimnazjum nr 3 w Krasieninie Katarzynie Królik i Antoniemu Jońskiemu. Znaleźli się oni w gronie 762 wyróżnionych uczniów z Lubelszczyzny w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017".
Stypendium w wysokości 400 złotych będzie wypłacane przez okres dziesięciu miesięcy z przeznaczeniem skierowanym na rozwijanie zdolności w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości. Nasi stypendyści pod kierunkiem opiekunów ze strony szkoły będą realizowali indywidualny plan rozwoju edukacyjnego. Antek wybrał przedmioty przyrodnicze i pod kierunkiem Pani Eugenii Kochan, będzie prowadził liczne projekty rozwojowe, natomiast Kasia będzie rozwijać umiejętności językowe pod kierunkiem Pani Agaty Jońskiej. W kolejnych latach szkolnych będzie istniała możliwość kontynuowania wsparcia, pod warunkiem oczywiście utrzymania wysokich wyników w nauce. Słowem jak powiedział Antoni Joński „Opłaca się uczyć!”.
Uzyskanie tych stypendiów było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez szkołę, która wyselekcjonowała uczniów spełniających wymagania formalne oraz zachęciła rodziców do uczestnictwa w postępowaniu konkursowym. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Anna Czernicka-Szpakowska udzieliła merytorycznego wsparcia rodzicom w opracowaniu wniosków na konkurs w ramach działania 12.2 Kształcenie ogólne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Serdecznie gratulujemy naszym obecnym stypendystom i mamy nadzieję, że w kolejnych latach również otrzymają wsparcie ze strony Pana Marszałka. Wszystkich uczniów zachęcamy też do zabiegania o wysokie wyniki, byśmy w kolejnym roku mogli gratulować kolejnej grupie uzdolnionych, a takich w naszej szkole nie brakuje!


Gminny konkurs plastyczny ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

Organizatorem Konkursu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ZAPOBIEGAJMY POŻAROM jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarządy Oddziałów Związku oraz zainteresowane instytucje. W naszej gminie konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Niemce przy udziale Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie.
Ideą konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Konkurs miał również wpłynąć na rozwój zdolności plastycznych.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalezły się prace wykonane przez uczniów z naszego Zespołu Szkół:
w kategorii SP klas I – III
Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Woźniak kl. 3b, opiekun M. Drozd
w kategorii SP klas IV –VI
II miejsce przyznano Kamili Guz kl. 6, opiekun Ewa Kołtunik
w kategoria klas I – III gimnazjum:
miejsce II przyznano Kindze Guz kl. IIb, opiekun Ewa KołtunikAMAPKI wystąpiły w Teatrze Ochoty w Warszawie

Ostatni weekend listopada starsze AMAPKI czyli grupa gimnazjalna Szkolnego Koła Teatralnego w Zespole Szkół w Krasieninie spędziła w Warszawie. Po trzech miesiącach przygotowań spektakl MAMA NIC nasi uczniowie zaprezentowali na Finałowej Gali instruktorów teatralnych w Teatrze Ochoty. To ogromne wyróżnienie i przeżycie dla młodych aktorów wystąpić w teatrze przed tak wymagającą publicznością, grupami teatralnymi, instruktorami i reżyserami. Gimnazjaliści zebrali znakomite recenzje i jak się okazało podczas dyskusji z publicznością, część widowni doprowadzili do łez.


Konkurs piosenki angielskiej Let’s sing w Rudce Kozłowieckiej

29 listopada odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów klas 4-6.
Naszą szkołę reprezentowały:
Agnieszka Muzyka klasa 6
Izabela Cieplak i Kinga Mitrut z klasy 5a
Wiktoria Jóźwiak i Weronika Jańczak z klasy 5b.
Pragniemy poinformować, iż w kategorii soliści Agnieszka Muzyka zajęła II miejsce, natomiast w kategorii zespoły Iza oraz Kinga wywalczyły również II miejsce.
Wśród wszystkich uczestników nasze uczennice Izabela Cieplak i Kinga Mitrut zaprezentowały się tak dobrze, że otrzymały nominację do dalszego etapu w Lublinie. Jurorzy zwrócili uwagę nie tylko na walory głosowe, ale także na ciekawą choreografię.
Gratulujemy wszystkim naszym uczestniczkom!!!


Trzeci Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej

Gratulujemy uczennicom naszego gimnazjum, które uczestniczyły w Trzecim Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej "A to Polska właśnie" w Zespole Szkół w Niemcach. Dwie z nich zostały laureatkami miejsc na podium - Julia Drzymała z kl. II b zajęła II miejsce, a Marta Stefaniak z kl. III a zajęła miejsce III. Zwycięzcy zmagań recytatorskich będą mieli zaszczyt wystąpić w trakcie koncertu pieśni patriotycznych chóru Bas Canto 11 listopada 2016 roku w Niemcach. Gratulujemy laureatkom oraz nauczycielom przygotowującym uczennice - pani Barbarze Dudek i panu Dariuszowi Starkowi.Rok szkolny 2015/16
Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce, dziedzinach artystycznych oraz dyscyplinach sportowych

Gratulujemy uczniom naszej Szkoły Podstawowej, którzy otrzymali stypendia naukowe za uzyskanie wysokiego wyniku w sprawdzianie szóstoklasisty oraz znakomite wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Cieszymy się również z sukcesów artystycznych naszych uczennic. Oto nasi nagrodzeni:
Stypendia naukowe uzyskali:

Antoni Joński kl. VI
Katarzyna Królik kl. VI
Aneta Czerwonka kl. VI
Alicja Wójtowicz kl. VI
Izabela Wójtowicz kl. VI

Stypendia artystyczne uzyskali:

Patrycja Misiurek kl. VI
Oliwia Misiurek kl. V


Uczennice naszego gimnazjum zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi oraz odebrały z rąk Wójta Gminy Niemce - Krzysztofa Urbasia pamiątkowe książki i dyplomy z gratulacjami za sukcesy zdobywane indywidualnie i drużynowo w dyscyplinie sportowej – karate.

Oto nasze Stypendystki:

Patrycja Snopkowska kl. II b
Aleksandra Gąska kl. II b
Gabriela Marciniak kl. II b
Gabriela Paradzińska kl I b
Julia Drzymała kl. I b
Klaudia Woźniak kl. I b
Karolina Domin kl. I b
Kinga Marciniak kl. I b


Gratulujemy !!!Praca plastyczna wykonana przez OLIWIĘ MISIUREK uczennicę klasy 5 SP uzyskała wyróżnienie w etapie powiatowym w ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dyplom i nagrodę wręczyli Oliwii pracownicy Urzędu Powiatowego w Lublinie w dniu 9 czerwca 2016 roku w trakcie odbywającego się piątego jubileuszowego Gminnego Konkursu Tanecznego „Wiosenne spotkania taneczne – Krasienin 2016”.
Gratulujemy Oliwii oraz opiekunkom szkolnych konkursów plastycznych: p. Marzenie Drozd oraz p. Ewie Kołtunik.9 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Krasieninie odbył się piąty jubileuszowy Gminny Konkurs Taneczny „Wiosenne spotkania taneczne – Krasienin 2016” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia.
W konkursie wzięło udział ponad 170 dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Niemce. Uczniowie prezentowali się w tańcu solowym, duetach, zespołach i formacjach tanecznych.
Laureaci Zespołu Szkół w Krasieninie:
KATEGORIA II – KLASY 2 – 5 SZKOŁY PODSTAWOWE
III miejsce – grupa taneczna - „Szalone Dziewczyny” – przygotowana przez rodziców uczennic
Soliści i duety
I miejsce - Oliwia Misiurek - choreografia własna
KATEGORIA III – KLASY VI SP ORAZ I – III GIMNAZJUM
Zespoły i formacje taneczne
I miejsce – grupa taneczna „Impuls” – przygotowana przez panią Elżbietę Michalczuk
GratulujemyBardzo miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Kubiak osiągnął duży sukces zajmując I miejsce podczas XII już edycji Gminnego Konkursu Pięknego Czytania pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Pana Krzysztofa Urbasia, który odbywał się 13.05.2016r. w naszej szkole. Podczas konkursu swój talent czytelniczy zaprezentowało 20 uczestników z Gminy Niemce.

Gimnazjalistka - JULIA DRZYMAŁA - laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Do Liceum Plastycznego w Nałęczowie organizatora II Ogółnopolskiego Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością Józefa Chełmońskiego CHEŁMOŃSKI WCZORAJ I DZIŚ wpłynęło 55 prac z 14 szkół gimnazjalnych. Wśród nich znalazło się 9 prac wykonanych przez uczniów z Gimnazjum nr 3 w Krasieninie. Jury II Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością Józefa Chełmońskiego za tryptyk pt. Przyroda mojej małej Ojczyzny przyznało:
II miejsce - JULII DRZYMALE uczennicy z klasy I B.
Gratulujemy Julii sukcesu!


Sukces uczniów klasy VI. Zajęcie I miejsca w turnieju w Zespole Szkół w Ciecierzynie, poświęconego postaci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Spośród 7 drużyn klas VI wszystkich szkół z gminy Niemce zespół z Krasienina okazał się być bezkonkurencyjny.

Primus Inter Pares – Pierwszy wśród równych sobie
28 kwietnia 2016 roku odbył się już IV Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Primus Inter Pares objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia. W Zespole Szkół w Krasieninie gościliśmy 51 uczniów z 7 szkół Gminy Niemce.

Oto nasi laureaci:
Kategoria Klas III Szkół Podstawowych
I miejsce – Dominik Muzyka

Kategoria Klas IV – VI Szkół Podstawowych
I miejsce – Antoni Joński
Gratulujemy!!!16 marca 2016 roku w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach odbyły się II Gminne Prezentacje Teatralne. Występ naszego koła teatralnego w składzie: Aneta Czerwonka, Katarzyna Królik, Patrycja Misiurek, Martyna Woźniak, Agnieszka Muzyka, Oliwia Misiurek, Antoni Joński i Damian Snopkowski pt. "Każdy z nas ma jakieś wady" zyskał uznanie Jury. Amapki z Krasienina będą reprezentować gminę Niemce na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bełżycach.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
12 lutego 2016r. odbyła się XV edycja Gminnego Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. Konkurs przeznaczony był dla przedszkoli i uczniów klas 0-6 gminy Niemce.
Zespół Szkół w Krasieninie reprezentowało sześciu uczestników:
Wojciech Gruda Wiktoria Zgierska Michał Kubiak Natalia Wójcik Piotr Zgierski Aneta Czerwonka
W wyniku żarliwej rywalizacji z uczestnikami ze szkół naszej gminy, nagrodzeni zostali:
II miejsce Wojciech Gruda kl.1a- opiekun p. E. Rabos
II miejsce Michał Kubiak kl.3 – opiekun p. I. Sałuch
nagroda specjalna Natalia Wójcik kl.4 – opiekun B. Preidl

Na ogromne uznanie zasługuje uczennica kl. 6 Aneta Czerwonka, która nie zdobyła nagrodzonego miejsca, ale jej recytacja poruszyła wiele serc ze strony publiczności przysłuchującej się wykonaniom recytatorów i zdobyła wiele słów uznania tejże publiczności.


5 lutego 2016 roku delegacja naszych gimnazjalistów wzięła udział w III Gminnym Konkursie Ortograficznym. Uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Możemy pochwalić się sukcesem naszych dwóch uczennic - Izabela Wójcik z klasy II a gimnazjum i Katarzyna Kucharzyk z klasy I a gimnazjum zajęły III miejsca. Gratulujemy wysokich umiejętności i życzymy zdobywania kolejnych szlifów w dziedzinie ortografii i nauki o języku.


2 lutego 2016 roku uczniowie z klas III – VI szkoły podstawowej wzięli udział w III Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Niemcach. Gratulujemy Patrycji Putek z klasy IV b zajęcia III miejsca.


Nasza uczennica klasy VI szkoły podstawowej Patrycja Misiurek "wyśpiewała" III miejsce w trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej Let's sing, który miał miejsce w sobotę 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Nasza laureatka zaśpiewała piosenkę "Cups" z repertuaru Anna Kendrick.
Jest to niewątpliwy sukces Patrycji, jako, że konkurencja z innych szkół lubelskich i województwa lubelskiego była dość duża.
Jesteśmy dumni z Ciebie Patrycja i rozwijaj swój talent wokalny. Gratulujemy!!!
Etap parkowy - Ogólnopolskiego Konkursu POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Drużyna gimnazjalistów w składzie: Martyna Krupa, Gabriela Marciniak i Patrycja Snopkowska z kl. IIB oraz Michał Bogusław z kl. IIA - wyłoniona podczas szkolnego etapu (I etap) wzięła udział w etapie parkowym (III etap) konkursu .
Konkurs odbył się 15 stycznia 2016 roku w Gimnazjum im. Mariii Curie-Skłodowskiej w Łucce, gmina Lubartów. Do konkursu przystąpiły cztery drużyny uczniów pochodzące z trzech gmin leżących w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Drużynowe wyniki konkursu:
I miejsce – Gimnazjum im. Mariii Curie-Skłodowskiej w Łucce
II miejsce Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
III miejsce – Gimnazjum im. Bł. Ks. Romana Sitko w Kamionce
IV miejsce –Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej Gimnazjum nr 1 w Niemcach.
Rywalizacja indywidualna:
I miejsce zajęła Martyna Krupa, a IV miejsce Patrycja Snopkowska.
Naszej drużynie z Gimnazjum Nr 3 w Krasieninie oraz opiekunom: Eugenii Kochan i Ewie Kołtunik gratulujemy sukcesu!!!W II Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej You can sing, który odbył się w czwartek 14 stycznia w szkole w Rudce Kozłowieckiej, naszą szkołę reprezentowały Patrycja Misiurek i Martyna Woźniak z klasy VI oraz Agnieszka Muzyka z klasy V. W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, a ich zmagania oceniało jury w składzie: Paulina Kuśpit, Ewa Korzeniowska oraz Grzegorz Brzozowski. Wśród żywo reagującej publiczności obecni byli także Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Zastępca Wójta Iwona Pulińska.
Mamy się czym pochwalić, ponieważ dwa pierwsze miejsca i cenne nagrody zdobyły nasze uczennice. I miejsce zdobyła Patrycja Misiurek, a II miejsce Agnieszka Muzyka. Serdeczne gratulacje!!!
Ponadto, laureatka I miejsca Patrycja Misiurek będzie reprezentować naszą szkołę i gminę w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej "Let's Sing" organizowanym przez SP nr 2 w Lublinie.


17 grudnia odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Silly Songs 2015. Jak co roku, przed świętami mury naszej szkoły rozbrzmiewały wesołymi piosenkami. Odwiedzili nas uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z Niemiec, Ciecierzyna i Lesiec. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się o czołowe miejsca:
Kategoria 4-6
Agnieszka Muzyka II miejsce
Martyna Woźniak III miejsce
Wiktoria Jóźwiak wyrożnienie
Kategoria 1-3
Wiktoria Woźniak wyróżnienie

Gratulujemy dziewczynom oraz wszystkim uczestnikom, którzy występami na konkursie pokazali swoje zdolności i umiejętności. Swietna zabawa, integracja i talenty - oto wczorajszy dzien w naszej szkole.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe aniołki. Podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli angielskiego, pana Piotra, który wspierał nas swoją osobą, rodzicom przygotowującym swoje pociechy.


Etap wojewódzki konkursów kuratoryjnych

Uczniowie klasy VI w niekwestionowany sposób stają się marką rozpoznawczą Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie. Wystarczy wspomnieć, iż wśród wielu sukcesów znajdziemy chociażby zdobycie pierwszego miejsca w ubiegłorocznym Konkursie Rycerskim w Niemcach. Zdobyte wówczas trofeum w postaci miecza grunwaldzkiego zdobi wejście do gabinetu dyrekcji naszej szkoły. Nie ulega wątpliwości, iż w tym roku dwoje uczniów klasy VI wpisało się już na stałe do annałów Szkoły Podstawowej w Krasieninie sukcesem bardzo poważnym i poważanym. Nie od dziś wiadomo, iż przedmiotowe konkursy kuratoryjne, zwane również potocznie olimpiadami, mają najwyższą rangę merytoryczną i są traktowane jako najbardziej wiarygodny sprawdzian wiedzy ucznia. Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego oznacza więc jednoznacznie, iż uczeń znalazł się w gronie najlepszych, prawdziwych mistrzów w swej dziedzinie. Z ogromną przyjemnością możemy poinformować, iż Kasia Królik osiągnęła kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu ortograficznego, Antoni Joński zaś dotarł do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego. Gratulacje i podziękowania należą się przede wszystkim Kasi i Antoniemu, gdyż wykazali się nie tylko pracowitością, inteligencją podczas przygotowań, ale również odpornością psychiczną podczas etapów szkolnego i rejonowego. Bezapelacyjnie o skali sukcesów dwojga uczniów i poziomie trudności konkursu świadczy fakt, iż ze szkół podstawowych gminy Niemce jedynie Szkoła Podstawowa w Krasieninie może się poszczycić udziałem w etapie wojewódzkim. Cieszą się wraz z Kasią i Antkiem ich rodzice, uczniowie klasy VI, dyrekcja szkoły , Elżbieta Michalczuk oraz przygotowujący uczniów do kolejnych etapów konkursów nauczyciele: historii , Urszula Adamczyk oraz języka polskiego, Dariusz Starek.


26 listopada 2015 w SP w Jakubowicach Konińskich odbył się gminny drużynowy turniej szachowy szkół podstawowych. Udział wzięły 4 drużyny: Jakubowice Konińskie, Krasienin, Niemce i Ciecierzyn. Nasz zespół w składzie: Antoni Joński, Damian Snopkowski, Izabela Wójtowicz, Mateusz Staniak zajął II miejsce. Sredeczna podziękowania dla opiekunów "Szkolnego koła gier planszowych", Agaty Jońskiej i Marzeny Drozd, za przygotowanie uczestników i popularyzację gier planszowych, które przyczyniają się do rozwijania pasji wśród naszych uczniów.


Z przyjemnością informujemy, iż uczennice naszego gimnazjum z sukcesem wystąpiły w II Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej A to Polska właśnie
6 listopada 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Niemcach recytatorzy zaprezentowali poezję o tematyce patriotycznej. Młodzi ludzie z przejęciem recytowali przed wzruszoną publicznością strofy o Polsce dawnej i współczesnej. W ten sposób przybliżyliśmy się do nadchodzącego Święta Niepodległości. Laureatka pierwszego miejsca – Marta Stefaniak z klasy II a oraz zdobywczynie wyróżnień – Martyna Krupa z klasy II b i Julia Drzymała z klasy I b zostały zaproszone do udziału w koncercie Piosenko ma, z żołnierzem chodź…, który odbędzie się 11 listopada 2015 w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach.

Rok szkolny 2014/15
23 czerwca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymali z rąk Pana Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia stypendia naukowe, artystyczne i sportowe. Podobna uroczystość dla uczniów Gimnazjum odbyła się 25 czerwca. Dumni uczniowie i ich rodzice odebrali nagrody i listy gratulacyjne. Jesteśmy zaszczyceni, że liczna grupa naszych wychowanków osiąga sukcesy w wielu dziedzinach nauki, sztuki oraz w sporcie. Życzymy im dalszej wytrwałej pracy oraz wielu nagród i sukcesów.
A oto nasi stypendyści:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie wyniki w nauce:
1. Katarzyna Mitura
2. Filip Kulik
3. Karol Kowalik
4. Katarzyna Kucharzyk
5. Gabriela Paradzińska
6. Klaudia Woźniak

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej:
1. Patrycja Misiurek
2. Oliwia Misiurek
3. Aneta Czerwonka
4. Antoni Joński

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie osiągnięcia w sporcie:
1. Gabriela Paradzińska
2. Julia Drzymała
3. Kinga Marciniak
4. Karolina Domin
5. Klaudia Woźniak

GIMNAZJUM

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie wyniki w nauce:
1. Kamila Kozieł
2. Olga Kosik

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej:
1. Justyna Zuzanna Czerwonka

Stypendia Wójta Gminy Niemce za wysokie osiągnięcia w sporcie:
1. Maciej Banaszek
2. Krzysztof Marciniak
3. Aleksandra Gąska
4. Gabriela Marciniak
5. Patryca Snopkowska
6. Piotr Białek

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

INFORMATYCZNY SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TIK-TAK 2015 !!!


Po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkól w Krasieninie wzięli udział w OGÓLMNOPOLSKIM KONKURSIE INFORMATYCZNYM TIK-TAK! Edycja 2015. Wydarzenie to miało miejsce w dniach  13-28 kwietnia 2015 roku.

 WYNIKI I i II ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO TIK-TAK! Edycja 2015

 Organizatorem konkursu TIK-TAK! jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).

W eliminacjach wzięło udział, aż 1154 szkoły z całej Polski.

Gimnazjum nr 3 im. I. Kosmowskiej w Krasieninie zajęło zaszczytne 37 miejsce w rankingu szkół.

Tegorocznym liderem naszej szkoły został Kamil Dąbrowski – szkoła podstawowa, który na 29452 uczniów zajął 146 pozycję i zakwalifikował się do II etapu (regionalnego), w którym to na 200 finalistów zajął 24 miejsce....
Sukces uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły na XI Gminnym Konkursie Pięknego Czytania

13 maja 2015 roku po raz XI miłośnicy literatury z klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej spotkali się na Konkursie Pięknego Czytania w Zespole Szkół w Krasieninie.
W tym roku po raz pierwszy konkurs został objęty Patronatem Wójta Gminy Niemce, co wiązało się z podniesieniem jego prestiżu oraz z ufundowaniem pięknych nagród dla zwycięzców. Z dumą informujemy, że nasza uczennica z klasy 3b Patrycja Putek zajęła I miejsce, Wiktoria Jóźwiak z 3b II miejsce, a wyróżnienie otrzymał Oliwier Leśniak z 3a.


Nasza uczennica Patrycja Putek z klasy 3b zajęła I miejsce i uzyskała tytuł "Mistrza matematyki klas III Szkoły Podstawowej" w III Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbywał się 8 maja 2015r. w ZPO Ciecierzyn. Nasza mistrzyni pokonała 19 innych uczestników konkursu ze wszystkich szkół z terenu Gminy Niemce.
W konkursie szkołę naszą reprezentowali również: Hubert Muzyka - uczeń kl. 3b, Łukasz Staniak oraz Paweł Wronka - uczniowie kl. 3a. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych zostając zwycięzcami poszczególnych klas.
Patrycji gratulujemy sukcesu i życzymy wielu zwycięstw w następnych latach kariery szkolnej!!!Gratulacje dla Patrycji Misiurek z klasy 5 za zajęcie III miejsca w I Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej
W czwartek 7 maja w szkole w Rudce Kozłowieckiej miał miejsce I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów z klas 4-6 z gminnych szkół podstawowych. Konkurs zaszczyciły swoją obecnością pani dyrektor Anna Studzińska oraz państwo radni: Agnieszka Woźniak - Urban, Grażyna Gliwka, Władysław Maszkowski. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, a ich zmagania oceniało niezależne jury.
Naszą szkołę godnie reprezentowała również Martyna Woźniak z klasy V.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci cenne nagrody.


I miejsce uczniów klasy V naszej szkoły w Gminnym Turnieju Rycerskim 2015
Z wielką radością warto donieść, iż uczniowie klasy V naszej szkoły pokonawszy pięć drużyn ze szkół podstawowych gminy Niemce, po raz pierwszy w historii turnieju wywalczyli dla Krasienina I miejsce. Zespół w składzie trzech mnichów, tj. Antoni Joński, Katarzyna Królik, Alicja Wójtowicz oraz pięciu rycerzy: Anita Pluchrat, Patrycja Misiurek, Martyna Woźniak, Aneta Czerwonka oraz Damian Snopkowski okazał się być bezkonkurencyjny we wszelkich rycerskich konkurencjach przygotowanych przez organizatorów.
Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w wiele działań służących przygotowaniu do turnieju. Szczególne zaś podziękowanie wyrazić należy dla pani Janiny Irchy, która wykazała się niezwykłymi umiejętnościami krawieckimi, przygotowując znakomicie się prezentujące szaty mnichów i rycerzy. Wymienieni mnisi i rycerze przywieźli zdobyty w turniejowych szrankach miecz z napisem Grunwald 1410.


24 kwietnia 2015 odbyły się Eliminacje Powiatowe Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" w Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie.
Naszą szkołę reprezentowali:
• Izabela Cieplak kl. 3a
• Antoni Joński kl. 5
• Agnieszka Muzyka kl.5
• Martyna Woźniak kl. 5
• Patrycja Misiurek kl. 5
Z dumą informujemy, iż Antoni Joński zajął III miejsce w kategorii solistów.
Wszystkim uczestnikom Festiwalu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces na Ogólnopolskim Konkursie
W bieżącym roku szkolnym XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” skupiła 670 uczniów z 40 lubelskich szkół. 27 marca 2015 roku w Zamościu odbył się IV wojewódzki etap konkursu, w którym uczestniczyły najlepsze drużyny z 15 parków krajobrazowych województwa lubelskiego.
Wśród tych drużyn znalazła się także drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Olga Kosik, Kamila Kozieł i Katarzyna Połoncarz z kl. IIIa oraz Gabriela Marciniak z kl. Ib.
Zadania konkursowe składały się z części testowej oraz części praktycznej polegającej na rozpoznawaniu chronionych gatunków fauny i flory. Uczniowie rywalizowali drużynowo i indywidualnie: w rywalizacji drużynowej zajęliśmy 4 miejsce, a w rywalizacji indywidualnej Kamila Kozieł zdobyła największą liczbę punktów i zajęła I miejsce.
Atrakcją dla uczestników konkursu i szansą na rozszerzenie wiedzy przyrodniczej była wycieczka do zamojskiego ZOO im. Stefana Milera.
Gratulujemy zwycięskiej drużynie oraz opiekunom: Ewie Kołtunik i Eugenii Kochan i życzymy kolejnych sukcesów w następnej edycji tego konkursu!!!


Laureaci konkursu plastycznego na kartkę świąteczną są też w naszej szkole!!!
10 marca zostały ogłoszone wyniki kolejnego gminnego konkursu na kartkę wielkanocną gminy Niemce. Komisja Konkursowa, po obejrzeniu 33 projektów i dokonaniu oceny, wyłoniła jedną pracę uczennicy gimnazjum, przyznając jej nagrodę główną. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej wyłoniono trzy prace, którym przyznano miejsca od I-III oraz trzy wyróżnienia, w kategorii klas gimnazjalnych oprócz nagrody głównej, przyznano trzy wyróżnienia (nie przyznano miejsc).
W kategorii klas 4-6 nagrodę otrzymały:
II miejsce przyznano Patrycji Misiurek uczennicy z kl. 5 (opiekum p. M. Drozd)
III miejsce przyznano Kindze Guz uczennicy z kl. 6a (opiekun p. Ewa Kołtunik)


20 lutego w ZPO w Ciecierzynie odbył się finał GMINNEGO TURNIEJU POEZJI DZIECIĘCEJ.
Siedmioosobowa reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zmaganiach konkursowych rywalizując w trzech kategoriach wiekowych z uczniami Szkół Podstawowych z terenu Gminy Niemce. Czworo uczniów naszej szkoły odniosło duży sukces zajmując czołowe miejsca w konkursie.
Byli to:
Kategoria klas O – II
• Miejsce I: Amelia Kryszczuk uczennica kl. 02
• Wyróżnienie: Aleksandra Wrona uczennica kl. 2
Kategoria klas III-IV

• Miejsce III: Mateusz Woźniak uczeń klasy 3b
Kategoria klas V-VI
• Miejsce II: Julia Drzymała z Zespołu Szkół w Krasieninie
W turnieju brali także udział Kamil Kukla z kl.1a, Weronika Jańczak z kl.3b oraz Patrycja Misiurek z kl.5 . Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami recytatorskimi i godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy wszystkim udanych prezentacji!!!


24 lutego nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach II Gminnego Konkursu Ortograficznego w Zespole Szkół w Niemcach. Szkołę reprezentowali klasowi mistrzowie trudnej ortograficznej sztuki: Wiktoria Jóźwiak klasa IIIa, Oskar Borkowski klasa IV, Katarzyna Królik klasa V oraz Gabriela Paradzińska klasa VIb. Zadania, przed nimi postawione, nie były łatwe, ale nie zagubili się w meandrach ojczystej ortografii i dwoje z nich stanęło na podium. W kategorii klas trzecich Wiktoria Jóźwiak zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas czwartych Oskar Borkowski uplasował się na trzeciej pozycji. Serdecznie im gratulujemy i liczymy na jeszcze większe sukcesy w przyszłorocznej edycji konkursu.


W dniu 24 lutego Julia Drzymała uczennica z kl. 6 „b” przystąpiła do III etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z historii dla uczniów ze szkoły podstawowej w Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Awans do trzeciego etapu konkursu przedmiotowego jest niewątpliwym osiągnięciem naszej uczennicy. Chociaż nie została laureatką, uzyskała wynik powyżej przeciętnej. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy sukcesów w przyszłości.


Komisja konkursowa Gminnego Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Gminy Niemce w dniu 5 grudnia wyłoniła jedną pracę, przyznając jej nagrodę główną, sześć prac, którym przyznano miejsca od I-III w każdej kategorii wiekowej oraz trzy wyróżnienia. Nasza uczennica Patrycja Misiurek z klasy V szkoły podstawowej zdobyła III miejsce w kategorii klas IV-VI, a wyróżnienie otrzymała Oliwia Misiurek z klasy IV. Gratulujemy!


Uczniowie naszego gimnazjum z sukcesem zaprezentowali swoje talenty recytatorskie w gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…” w Niemcach. 7 Listopada 2014 roku młodzi wykonawcy w przeddzień Święta Niepodległości przypomnieli wartości bliskie sercu każdego Polaka: Ojczyzna, Miłość, Poświecenie, Patriotyzm… Laureatami konkursu zostali:
 Marta Stefaniak z kl. Ia – II miejsce
 Patrycja Snopkowska z kl. I b – wyróżnienie
 Izabela Wójcik z kl. Ia – wyróżnienie

Gratulujemy sukcesów!!!


9 listopada 2014 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w Karate Shotokan.
Nasze uczennice i uczniowie trenujący w klubie pod okiem trenera pana Zbigniewa Karskiego znalazły się wielokrotnie na podium!!! Trzy lata regularnych treningów przynoszą owoce!!!
Oto miejsca, które zajęli nasi uczniowie:
Kata indywidualne dziewcząt 12-13l:
2 miejsce Kinga Marciniak —kl. 6 b
3 miejsce Karolina Domin —kl. 6 b
Kata drużynowe dziewcząt 10-13l:
1 miejsce Julia Drzymała, Karolina Domin, Klaudia Woźniak —kl. 6 b
2 miejsce Kinga Marciniak, Gabriela Paradzińska, Natalia Mordel —kl. 6 b
3 miejsce Aleksandra Gąska, Gabriela Marciniak, Patrycja Snopkowska– kl. 1 b gim.
Tor przeszkód dziewcząt 10-13l:
1 miejsce Patrycja Snopkowska – kl. 1 b gim
2 miejsce Karolina Domin —kl. 6 b
3 miejsce Julia Drzymała —kl. 6 b
Yiju ippon kumite dziewcząt 10-13l:
1 miejsce Aleksandra Gąska – kl. 1 b gim
3 miejsce Julia Drzymała i Klaudia Woźniak —kl. 6 b
Kata drużynowe chłopców 10-13 l:
1 miejsce Piotr Białek ,Jakub Jasiński i Dawid Banach – kl. 1 b gim
Kata indywidualne chłopców 10-13l:
3 miejsce Piotr Białek– kl. 1 b gim
Yiju ippon kumite chłopców 10-13l:
3 miejsce Piotr Białek– kl. 1 b gim
Gratulujemy!!!! Jesteśmy z Was dumni, trzymajcie tak dalej!!!


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?