Logo
Sekretariat
Godziny pracy sekretariatu:
Pon. - Pt. 7.30- 15.30
Telefon: 81 756 6464

Zgubiłeś dokument kliknij
Druk usprawiedliwienia
Karta zgłoszenia do świetlicy
Film Promocyjny Szkoły
Odliczanie do wakacji
Gmina Niemce
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 11
» Najnowszy użytkownik: admin2
Projekty

8 listopada 2017r. uczniowie z klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”. Podczas zajęć w klasach uczniowie przypomnieli sobie piramidę zdrowego odżywiania oraz poznali 12 zasad zdrowego odżywania według Instytutu Matki i Dziecka. W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w ubiegłych latach, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe i wiele gatunków pieczywa. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

______________________________________________________________________________________________Projekt ekologiczny
"Listy dla Ziemi" to edukacyjna akcja proekologiczna zorganizowana przez Fundację Ekologiczną "Arka".
W naszej szkole realizowana była metodą projektu przez wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Koordynatorami projektu byli: Eugenia Kochan, Józefa Iwonicz, Ewa Kołtunik.
___________________________________________________________________________________________________________________________


Realizatorami projektu w naszej szkole są:

Artur Zdanowicz - piłka siatkowa (wtorek 14.55-15.55, piątek 13.55 – 14.55)
Jan Piszyk – piłka nożna (wtorek 8.35 – 9.35, środa 14.10 -15.10)
Mirosława Szubiela – piłka ręczna i unihokej – (czwartek 13.55 – 15.55)
_____________________________________________________________________________________________________________________________


Koordynator projektu w Zespole Szkół w Krasieninie – Beata Preidl. Beneficjenci projektu – 15 uczniów z klas I – III Gimnazjum nr 3 w Krasieninie . W projekcie biorą również udział gimnazjaliści z Niemiec i Ciecierzyna, w sumie 45 uczestników.
Założeniem projektu jest stworzenie Młodzieżowej Straży Leśnej przez uczniów Gminy Niemce. Zajęcia dla młodzieży odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu w domu Spotkań w Nasutowie oraz w otulinie Lasów Kozłowieckich. Mają one charakter weekendowych warsztatów wyjazdowych. Od września do marca odbyło się sześć zjazdów: trzy piątkowo – sobotnie i trzy sobotnie. Młodzież gimnazjalna przygotowuje się do pełnienia funkcji strażnika lasu, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach. Uczniowie dotychczas wzięli udział w: spotkaniach z leśnikami, w trakcie których poznawali Lasy Kozłowieckie; warsztatach fotograficznych, graficznych i filmowych, które przygotowywały ich do dokumentowania pracy strażnika; warsztatach survivalowych, w trakcie których uczyli się pracować z mapą, kompasem i samodzielnie poruszać się po ostępach leśnych. W planie są jeszcze zajęcia z ornitologiem, leśnikiem oraz warsztaty nauki jazdy konnej. Na czerwiec planowane jest podsumowanie projektu, a w przyszłym roku szkolnym kontynuacja wybranych działań.
___________________________________________________________________________________________________________________________________


Realizatorem projektu w szkole jest Agnieszka Zgierska.
Projekt realizowany jest w klasie 4a SP.
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Uczniowie klas 0-3 naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Lekki Tornister.
Projekt ten miał na celu przekazanie najmłodszym wiedzy na temat tego, jak ważne jest zachowywanie prawidłowej postawy ciała podczas codziennych czynności oraz kształtowanie u nich prawidłowych nawyków. Uczniowie dowiedzieli się jaki powinien być ich plecak, jak prawidłowo go spakować i nosić.
Jednym z elementów projektu było ustalenie ciężaru plecaków noszonych przez dzieci do szkoły. Statystyki okazały się niepokojące. Niestety większa część plecaków naszych uczniów ważyła więcej niż 10 % wagi ich ciała, a niekiedy przekraczała nawet 15%. Pomimo, iż nasi uczniowie mają do dyspozycji szafki, to w plecakach znalazło się wiele niepotrzebnych rzeczy.
Wychowawcy poruszyli ten problem również podczas zebrań, uświadamiając rodzicom konieczność kontrolowania zawartości plecaków swoich dzieci oraz udzielali wskazówek, czym kierować się podczas zakupu tornistrów i przyborów szkolnych.
__________________________________________________________________________________________________________________________Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w VI edycji ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Ma on na celu uświadomienie uczniom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Ogólnopolska akcja stwarza również okazję do utrwalania zasad zdrowego żywienia i promowania zdrowego stylu życia. Kulminacją projektu jest dzień, w którym uczniowie w całej Polsce przygotowują swój drugi posiłek. Nasi młodsi i starsi koledzy samodzielnie i z dużym zaangażowaniem przygotowywali zdrowe śniadanie, które w towarzystwie kolegów z klasy i swoich wychowawców z wielkim apetytem spożyli...
Realizatorzy: Ewa Rabos z klasą 2a SP Izabela Sałuch z klasą 2b SP Ewa Kołtunik z klasą II G