Logo
Sekretariat
Godziny pracy sekretariatu:
Pon. - Pt. 7.30- 15.30
Telefon: 81 756 6464

Zgubiłeś dokument kliknij
Druk usprawiedliwienia
Karta zgłoszenia do świetlicy
Film Promocyjny Szkoły
Odliczanie do wakacji
Gmina Niemce
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 11
» Najnowszy użytkownik: admin2
Primus inter Pares
Regulamin V Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego PRIMUS INTER PARES


Primus Inter Pares – Pierwszy wśród równych sobie

Relacja z V edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego

Krasienin 2017

 

27 kwietnia 2017 roku uczniowie Gminy Niemce już po raz piąty uczestniczyli w  Interdyscyplinarnym Konkursie  Wiedzy Primus Inter Pares objętym Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Niemce -  Pana Krzysztofa Urbasia.

W Zespole Szkół w Krasieninie 52 uczniów z 7 szkół naszej gminy rywalizowało o miano Najlepszego wśród Równych Sobie. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy III SP, Klasy IV – VI SP oraz gimnazjaliści. Widownia z przyjemnością słuchała odpowiedzi  zawodników, którzy reprezentowali wyjątkowo wyrównany poziom.

W bieżącej edycji konkursu mieliśmy przyjemność gościć  Panią Wicewójt -  Iwonę Pulińską, Panią Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Niemce – Beatę Zgierską oraz Dyrektorów  i Nauczycieli   Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy.

Ideą konkursu jest docenianie i promowanie  ambitnych, mądrych i pracowitych uczniów. Corocznie w wysiłku tym wspiera organizatorów Pan Wójt i Rada Gminy Niemce,  przeznaczając finanse na to, by dzieci  i młodzież obdarować  cennymi nagrodami. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z 3 kategorii wiekowych otrzymali jako nagrody za wiedzę wartościowy sprzęt elektroniczny – tablety, drukarki, słuchawki, głośniki itp. Półfinaliści dzięki hojności  Urzędu Gminy oraz sponsorów zostali obdarowani przenośnymi nośnikami pamięci.  Dzięki ofiarności innych darczyńców mogliśmy również nagrodzić drobnymi upominkami każdego z uczestników konkursu.

Jak co roku, nasza niezawodna Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Dyrektor Anna Czernicka – Szpakowska.

 Serdecznie dziękujemy też  naszym pozostałym darczyńcom za wsparcie finansowe  i ufundowanie nagród. Od lat wspierają nas:  Bank Spółdzielczy w Niemcach, Elżbieta Zgierska – Ciastkarnia Napoleonka, Beata Zgierska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce, Piotr Joński – P.P.H. – Okaryna, Tomasz Dudek – Studio Reklamy i Sitodruku,  Radny Gminy Niemce Roman Ziębowicz oraz Pan Marian Wójcik-Skup Sprzedaż Zwierząt Rzeźnych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych

I miejsce – Maria Szcześniak – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Adrian Łata Zespół Placówek Oświatowych
w Ciecierzynie

III miejsce – Urszula Skakun – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

 

Kategoria Klas IV – VI  Szkół Podstawowych

I miejsce – Kamil Flis  – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Patryk Wójtowicz – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

III miejsce – Adam Szewczyk - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

Kategoria Klas I – III Gimnazjum

I miejsce – Karol Kasperek– Zespół Szkół w Niemcach

II miejsce – Iga Czechowska – Zespół Szkół w Niemcach

III miejsce – Marta Stefaniak – Zespół Szkół w Krasienine

Gratulujemy!!!
Primus Inter Pares – Pierwszy wśród równych sobie
28 kwietnia 2016 roku odbył się już IV Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Primus Inter Pares objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia. W Zespole Szkół w Krasieninie gościliśmy 51 uczniów z 7 szkół Gminy Niemce.
O miano najlepszego rywalizowali uczniowie z klas trzecich szkół podstawowych – 15 uczestników, z klas IV – VI szkół podstawowych – 21 uczestników oraz z klas I – III gimnazjum – 15 uczestników. Każdy z zawodników przeżywał wiele emocji, wykazując się wiedzą z wielu dziedzin. Publiczność dopingowała uczniów do rywalizacji i żywiołowo nagradzała brawami wszystkich, czekając w napięciu na efekty zmagań.
Wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy zawsze promują dorośli, którzy przybywają na konkurs. W bieżącej edycji mieliśmy przyjemność gościć Panią Wicewójt - Iwonę Pulińską, Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół - Annę Studzińską, Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy oraz przedstawicieli Rady Rodziców ZS w Krasieninie.
Od I edycji ideą konkursu jest docenianie ambitnych, mądrych i pracowitych uczniów. Organizatorzy dbają o to, by dzieci i młodzież obdarować cennymi nagrodami. Laureaci zostali uhonorowani wartościowym sprzętem elektronicznym. Cieszyli się z nagród głównych w postaci: tabletu, telefonów komórkowych, głośników, słuchawek czy nośników pamięci ufundowanych przez Wójta Gminy Niemce. Dzięki ofiarności innych sponsorów mogliśmy również nagrodzić półfinalistów. W roku 2016 do grona osób wspierających konkurs dołączył Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Sławomir Sosnowski, który ufundował dla zwycięzców interesujące i efektowne nagrody książkowe.
Jak co roku nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, za który dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców. O wspaniałą atmosferę konkursu oraz o to, by każdy gość czuł się w naszej szkole dobrze zadbały Panie Dyrektor – Elżbieta Michalczuk i Elżbieta Fim.
Za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród dziękujemy też pozostałym darczyńcom, którymi są: Bank Spółdzielczy w Niemcach, Krzysztof Rachańczyk – Auto Serwis, Tomasz Wejman – Delta, Roman Ziębowicz – Radny Gminy Niemce, Stanisław Sikora – Kowalstwo Artystyczne, Tomasz Dudek – Studio Reklamy i Sitodruku. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych
I miejsce – Dominik Muzyka – Zespół Szkół w Krasieninie
II miejsce – Jerzy Gizicki – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
III miejsce – Katarzyna Krocz – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

Kategoria Klas IV – VI Szkół Podstawowych
I miejsce – Antoni Joński – Zespół Szkół w Krasieninie
II miejsce – Marcin Barczak – Szkoła Podstawowa w Nasutowie
III miejsce – Patryk Wójtowicz - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

Kategoria Klas I – III Gimnazjum
I miejsce – Weronika Jamróz – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
II miejsce – Andrzej Błaszczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
III miejsce –Aleksandra Wójtowicz – Zespół Szkół w Niemcach
Gratulujemy!!!III Gminny Interdyscyplinarny Konkurs rozstrzygnięty.

25 marca 2015 roku upłynął wielu uczniom naszej gminy na zmaganiach konkursowych o miano najlepszego wśród równych. Trzecia edycja interdyscyplinarnego konkursu wiedzy Primus Inter Pares objętego honorowym patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia została zakończona. W Zespole Szkół w Krasieninie swoją wiedzą wykazywali się uczniowie z klas trzecich szkół podstawowych – 13 uczestników, z klas IV – VI szkół podstawowych – 21 uczestników oraz z klas I – III gimnazjum – 15 uczestników. Każdy zawodnik odpowiadał na pytania z wielu dziedzin nauki i sztuki. Gratulujemy uczestnikom wiedzy, zapału do pracy i silnych nerwów, które w rywalizacji są niezbędne.
Ambitną młodzież dopingowało grono zaszczytnych gości. Od pierwszej edycji jest z nami Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pan Henryk Smolarz, Wójt Gminy Niemce – Pan Krzysztof Urbaś, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy.
Celem naszego konkursu jest promowanie wiedzy, pracowitości i ambicji. Na ich rolę zwrócili uwagę i Poseł, i Wójt, którzy, mówiąc do młodzieży, podkreślali, że wartości te we współczesnym świecie są konieczne do osiągnięcia sukcesu. Laureaci uhonorowani zostali cennymi nagrodami w postaci atrakcyjnego sprzętu elektronicznego ufundowanymi przez Wójta Gminy Niemce oraz darczyńców i sponsorów.
O słodki poczęstunek zadbała nasza niezawodna Rada Rodziców oraz Pani Elżbieta Zgierska z Ciastkarni Napoleonka, której wypieki z przyjemnością pałaszują i duzi i mali. Dzięki Panu Piotrowi Jońskiemu właścicielowi firmy Okaryna każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę pocieszenia. Za wsparcie finansowe dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu w Niemcach, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Niemce Pani Beacie Zgierskiej i Panu Andrzejowi Miączowi.
Za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych
1. I miejsce - Jakub Mazur – Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej
2. II miejsce – Daria Gawlak – Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
3. III miejsce – Mikołaj Woliński - Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach

Kategoria Klas IV – VI Szkół Podstawowych
1. I miejsce –Antoni Joński– Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
2. II miejsce – Kornelia Bordzoł – Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
3. III miejsce - Filip Wieczorek – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie

Kategoria Klas I – III Gimnazjum
1. I miejsce –Natalia Boguta – Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
2. II miejsce –Kamil Lis – Gimnazjum nr 2 im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
3. III miejsce –Kamila Kozieł – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
Gratulujemy!!!Dnia 21 maja 2014 r. odbyła się w naszej szkole II edycja Gminnego Interdyscyplinarnego Konkursu Primus inter Pares, objętego honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce – Pana Krzysztofa Urbasia. W zmaganiach konkursowych brali udział reprezentanci klas trzecich pięciu szkół podstawowych –10 uczestników, reprezentanci klas IV – VI siedmiu szkół podstawowych - 21 uczestników oraz reprezentacje trzech gimnazjów – 15 uczestników z terenu naszej gminy.
Honorowymi Gośćmi Konkursu byli: Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce, Anna Studzińska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół w Niemcach, Monika Kowalska - Biuro Poselskie Henryka Smolarza Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektorzy wszystkich Szkół Gminy Niemce oraz Leszek Czerwonka i Stanisław Zgierski – Rada Rodziców Zespołu Szkół w Krasieninie.
Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwało jury złożone z dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy trzech poziomów konkursu brawurowo odpowiadali, nawet na najtrudniejsze pytania. Potyczka była wyrównana, półfinaliści i finaliści musieli odpowiadać nawet na kilkanaście pytań. Wykazali się wiedzą z wielu dziedzin nauki i sztuki. Gratulujemy uczniom silnych nerwów! Emocje związane z rywalizacją łagodziły piosenki w wykonaniu młodych artystów. Mieliśmy przyjemność wysłuchać i najmłodszych i najstarszych wokalistów z naszej szkoły. Energii do rywalizacji dodawał naszym zawodnikom słodki poczęstunek.
Tradycją naszego konkursu interdyscyplinarnego jest promowanie wiedzy i pracowitości. Chcąc popularyzować te wartości wśród młodego pokolenia staramy się o pozyskanie wyjątkowo cennych i atrakcyjnych nagród. Laureaci otrzymali miedzy innymi: tablety, aparaty fotograficzne, zestawy głośników, profesjonalne słuchawki. Nikt z uczestników nie wyjechał z naszej szkoły bez prezentu. Nagrodami pocieszenia były: słuchawki, pendrivy, rękodzieło artystyczne, przybory piśmienne oraz materiały reklamowe Gminy Niemce. Tak ciekawe upominki zakupione zostały dzięki hojności darczyńców i sponsorów, którym dziękujemy bardzo za ofiarność.
Cieszymy się, że od pierwszej edycji konkursu jest z nami Poseł na Sejm RP – Henryk Smolarz, który wyróżnia książkami i dyplomami laureatów zaszczytnego miana Primus inter Pares.
Nad całością przedsięwzięcia czuwały nasze nieocenione Panie Dyrektor, Elżbieta Małgorzata Michalczuk i Elżbieta Fim, które zadbały o to, by każdy uczestnik konkursu i gość naszej szkoły czuł się ważny, wyjątkowy i doceniony.

WYNIKI KONKURSU:


KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY III
1. I miejsce – Patryk Wójtowicz – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
2. II miejsce – Weronika Ważna – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
3. III miejsce – Kamil Flis – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI
1. I miejsce – Karol Kasperek – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
2. II miejsce – Marta Stefaniak – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
3. III miejsce – Maciej Tarnowski – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie
KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
1. I miejsce – Kamila Kozieł – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
2. II miejsce – Marta Stefaniak – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
3. III miejsce – Michał Roboszuk - Gimnazjum im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
Gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

PODZIĘKOWANIA i UKŁONY DLA FUNDATORÓW NAGRÓD I DARCZYŃCÓW II GMINNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO PRIMUS INTER PARES!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Krasieninie i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które swoją ofiarnością, hojnością i zaangażowaniem przyczyniły się do uatrakcyjnienia zmagań konkursowych. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy uhonorować laureatów i uczestników konkursu cennymi nagrodami.

Nasi darczyńcy i fundatorzy nagród to:
1. KRZYSZTOF URBAŚ – WÓJT GMINY NIEMCE
2. HENRYK BŁASZCZAK – ABM PROGRESS
3. ZDZISŁAW SIWEK – PREZES BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NIEMCACH
4. TOMASZ WEJMAN – „DELTA”
5. STANISŁAW MILCZEK - „ŻWIRKOP”
6. SŁAWOMIR GÓŹDŹ – „SŁAWBUD”
7. MIROSŁAW SZYMCZYK, IWONA SZYMCZYK-WROŃSKA – PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
8. ANDRZEJ WRONKA – FHU „WRONKA”
9. ANNA LASKOWSKA - „DEKAL”
10. BEATA ZGIERSKA – RADNA GMINY NIEMCE
11. ROMAN ZIĘBOWICZ – RADNY GMINY NIEMCE
12. ANDRZEJ MIĄCZ
13. ELŻBIETA ZGIERSKA - CIASTKARNIA „NAPOLEONKA”
14. ANNA BANASZEK RESTAURACJA - „ZŁOTA RYBKA”
15. PIOTR JOŃSKI - „OKARYNA”
16. TOMASZ DUDEK – STUDIO REKLAMY I SITODRUKU
17. RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KRASIENINIE
18. WYDAWNICTWA SZKOLNE I PEDAGOGICZNE
DZIĘKUJEMY!!!


PRIMUS INTER PARES – I EDYCJA ZMAGAŃ KONKURSOWYCH ZA NAMI!!!

Dnia 6 czerwca 2013 r. odbył się w naszej szkole I Gminny Interdyscyplinarny Konkurs „Primus inter Pares”, który został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Niemce – Pana Krzysztofa Urbasia.
W zaciętych potyczkach umysłowych brali udział reprezentanci wszystkich szkół podstawowych – 34 uczestników oraz gimnazjów- 24 uczestników z terenu naszej gminy. Dobrym duchem całego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor Elżbieta Michalczuk.
Honorowymi Gośćmi Konkursu byli: Pan Henryk Smolarz – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Iwona Pulińska - v-ce Wójt Gminy Niemce, Pani Anna Studzińska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół w Niemcach, Pani Elżbieta Marczak – Bank Spółdzielczy w Niemcach, Pani Małgorzata Guz i Pan Stanisław Zgierski – Rada Rodziców Zespołu Szkół w Krasieninie.
Jury złożone z Dyrektorów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych czuwało nad poprawnością udzielanych odpowiedzi. Uczestnicy brawurowo odpowiadali, nawet na najtrudniejsze pytania. Wykazali się wiedzą z wielu dziedzin nauki i sztuki. Cenne nagrody dla laureatów i uczestników konkursu zostały zakupione dzięki hojności darczyńców i sponsorów, którym dziękujemy bardzo za ofiarność.
WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
1. I miejsce – Mateusz Dudziak – kl. V Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
2. II miejsce – Weronika Jamróz – kl. VI Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
3. III miejsce – Andrzej Błaszczyk – kl. VI Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie

KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
1. I miejsce – Bartłomiej Muzyka – kl. III Gimnazjum nr 3 Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
2. II miejsce – Michalina Bijak – kl. III Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
3. III miejsce – Krzysztof Czerwonka kl. II Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
Gratulujemy i zapraszamy za rok.

PODZIĘKOWANIA I UKŁONY DLA SONSORÓW I DARCZYŃCÓW I GMINNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO PRIMUS INTER PARES !!!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Krasieninie i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które swoją ofiarnością, hojnością i zaangażowaniem przyczyniły się do uatrakcyjnienia zmagań konkursowych. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy uhonorować laureatów i uczestników konkursu cennymi nagrodami.
Nasi darczyńcy i fundatorzy nagród to:
1. HENRYK SMOLARZ – POSEŁ NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. KRZYSZTOF URBAŚ - WÓJT GMINY NIEMCE
3. STOWARZYSZENIE INICJATYWA SPOŁECZNA KRASIENINA I OKOLIC RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KRASIENINIE
4. BANK SPÓŁDZIELCZY NIEMCE
5. ELŻBIETA ZGIERSKA - CIASTKARNIA NAPOLEONKA
6. ROMAN ZIĘBOWICZ – RADNY GMINY NIEMCE
7. JAN DROZD – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE KRASIENIN
8. MIROSŁAW SZYMCZYK, IWONA SZYMCZYK WROŃSKA - PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA W KRASIENINIE
9. MARTA MAŃKOWSKA – APTEKA CENTRUM W KRASIENINIE
10. MARIAN WÓJCIK – SKUP – SPRZEDAŻ ZWIERZĄT RZEŹNYCH
11. STANISŁAW SIKORA– REMONTY, BUDOWNICTWO, KOWALSTWO ARTYSTYCZNE – WOLA KRASIENIŃSKA
12. DELTA KOŃSKOWOLA – MLEKO I OWOCE W SZKOLE
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?